دوربین مداربسته AHD:

اصطلاح دوربین مداربسته AHD یا AHD CCTV به اصطلاح انگلیسی Analog High Definition CCTV به معنای دوربین مداربسته آنالوگ رزولوشن بالا اشاره می کند. همانطور که میدانید در دوربین های آنالوگ سنتی (دوربین آنالوگ تیوی لاینی) روزولشن تصویر یکی از بزرگترین نقاط ضعف این دوربین های بود و برای جبران این نقطه ضعف تکنولوژی های جدیدی در سیستم های مداربسته آنالوگ ایجاد شدند که یکی از آنها تکنولوژی AHD است.

دوربین مداربسته AHD نسبت به دوربین مداربسته تحت شبکه و تکنولوژی های HDCVI و HDSDI و HD-TVI از قیمت خیلی پایینتری برخوردار است که هزینه پیاده سازی آن بیشتر نزدیک به دوربین های مداربسته آنالوگ سنتی می باشد.

کابل در سیستم مداربسته AHD

بر خلاف دوربین های مداربسته تحت شبکه (IP) که ما با محدودیت کابل کشی ۱۰۰ متر مواجه ایم , در دوربین مداربسته AHD به دلیل حساسیت پایین این سیستم به طول کابل و کیفیت آن , با استفاده از کابل های RG59 می توانیم به راحتی و بدون افت کیفیت تا ۵۰۰ متر از آنها استفاده کنیم. حتی در صورت استفاده از کابلهای RG60 طول کابل ما می تواند تا ۱۰۰۰ متر هم افزایش پیدا کند.

کیفیت تصویر دوربین مداربسته AHD

دوربین مداربسته AHD تا الان دارای دو نسل می باشد. در نسل اول سیستم مداربسته AHD ما به کیفیت ۱ مگاپیکسل (۷۲۰P) و ۱٫۳ مگاپیکسل (۹۶۰P) می رسیم اما در نسل دوم دوربین مداربسته AHD رزولوشن ( کیفیت تصویر ) به ۲ مگاپیکسل (۱۰۸۰P) افزایش یافته است. دوربین های مداربسته AHD نسل اول با دوم از نظر سیستم کدگزاری تفاوت هایی دارند و امکان استفاده همزمان از این دوربین ها وجود ندارد.

همچنین بخوانید:   بهترین دوربین مداربسته برای محیط های عریض

در سیستم مداربسته AHD به دلیل ارسال و دریافت تصاویر بدون فشرده سازی و تغییر, حتی در صورت استفاده از کابلهای نامرغوب و اتصالات معمولی کیفیت تصویر بالایی را به ما می دهد اما بهتر است برای کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری از کابل و اتصالات مرغوب استفاده کنید.

از دیگر مزایای دوربین مداربسته AHD عدم تاخیر در ارسال تصاویر می باشد و تاخیر در ارسال تصاویر نزدیک به صفر است.

اساس کار تکنولوژی AHD چیست؟

اساس کار تکنولوژیدوربین مدار بسته AHD اسپرادو بر پایه انتقال تصاویر دوربین های مدار بسته بر مبنای سیستم های تلویزیونی دیجیتال (DTV) است.

در این تکنولوژی اطلاعات همچنان به صورت آنالوگ انتقال پیدا می کنند اما نوع کد گذاری آنها امکان انتقال اطلاعات با حجم بیشتر و در نتیجه گرفتن تصاویر با روزولشن بالاتر را ایجاد می کند.

کد گذاری دوربین توسط چیپ AHD TX انجام می شود.این چیپ اطلاعات دیجیتال را از دوربین دریافت کرده و آنها را به صورت AHD کد گذاری می کند. در سمت DVR نیز چیپ AHD RX اطلاعات کد گذاری شده را دریافت کرده و آنها را مجدد به صورت دیجیتال برای ضبط در خواهد آورد.

منبع: Payatel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0