برد دید دوربین مداربسته آنالوگ

این بار سوال را به این صورت می پرسیم در چه فاصله ای میتوان توسط دوربین مداربسته انالوگ صورت یک انسان را شناسایی کرد. (معمولا منظور سوال کننده به این صورت است)

در پاسخ به این سوال باید گفت که در نور و شرایط مناسب این فاصله برای یک دوربین ۴۰۰TVL با لنز ۳٫۶میلیمتر حدود ۳ متر و برای یک دوربین ۷۰۰TVL حدود ۴ متر خواهد بود. برای دستیابی به برد بیشتر شما میتوانید از یکی از راه کارهای زیر استفاده کنید:
اولین راهکار استفاده از لنزی با فاصله کانونی بالاتر است. برای مثال یک لنز ۶ میلیمتر زاویه دید تصویر را کاهش می دهد و از این طریق برای شما بزرگنمایی ایجاد می کند. از این طریق برد دید شما بیشتر خواهد شد. عیب این کار کاهش زاویه دید دوربین است.
دومین راه حل استفاده از دوربین های با کیفیت بالاتر است. برای دستیابی به کیفیت بالاتر شما مجبور خواهید بود به سراغ دوربین های شبکه بروید که کیفیت تصویری تا ۵ مگا پیکسل را برای شما قابل دسترس میکنند. عیب این کار افزایش هزینه شدید سیستم شما خواهد بود.

معمولا برای استفاده بهینه از دوربین ها انها را به نحوی نصب میکنند که افراد برای ورود به قسمت های حساس مجبور باشند از کنار آنها عبور کنند. برای مثال دوربین را در ساختمان در نزدیکی درب ورودی یا درب اسانسور نصب می کنند تا امکان ورود به ساختمان بدون نزدیک شدن به دوربین وجود نداشته باشد.

توجه داشته باشید که ایجاد نور مناسب برای دوربین نیز میتواند بر روی کیفیت تصویر خروجی شما تاثیری خیلی مناسب داشته باشد.

برد دید دوربین مداربسته آنالوگ

خواندن متن

خواندن متن نسبت به شناسایی صورت نیاز به جزئیات خیلی بیشتری در تصویر دارد. با این حال باید مشخص کنید که متن شما چه اندازه ای دارد و چگونه نوشته می شود. هرچه متن ریزتر باشد و خط آن پیچیده تر امکان خواندن آن در تصویر سخت تر خواهد شد. معمولا این امکان به وسیله دوربین های آنالوگ -به علت محدودیت کیفیت تصویر- وجود ندارد. اما در صورت نیاز می توانید از یک لنز کاملا بسته بر روی محلی که نیاز به خواندن متن وجود دارد استفاده کنید.
به طور کلی نمی توان امکان خواندن متون را توسط دوربین مداربسته تضمین کرد. در صورتی که چنین نیازی در محل خود داشتید قبل از انتخاب دوربین حتما با کارشناسان مشورت کرده، نمونه تصویر آن را دیده و امکان خواندن متون را بررسی کنید.

برد دید دوربین مداربسته آنالوگ

خواندن پلاک

خواندن پلاک اتومبیل نیز به نوعی خواندن یک متن محسوب می شود با این تفاوت که اندازه متن نسبتا بزرگ است، همیشه با یک فونت نوشته می شود و در جای ثابتی قرار دارد. یک دوربین مداربسته انالوگ با لنز ۴میلیمتر و کیفیت ۷۰۰TVL در شرایط خوب می تواند پلاک را تا ۳ متری قرائت کند. در صورتی که به برد بیشتری نیاز داشتید باید لنز بسته تری را انتخاب کنید و یا از دوربین شبکه استفاده کنید.

برد دید دوربین مداربسته آنالوگ

فعالیت افراد

مشاهده فعالیت افراد در محیط یکی از کاربری های عمومی سیستم مدار بسته است. این کار به جزئیات خیلی کمتری نیاز خواهد داشت. حتی از طریق یک دوربین مداربسته آنالوگ با کیفیت متوسط نیز شما خواهد توانست تحرکات و فعالیت های افراد و خودروها در محیط را شناسایی کنید. از طریق یک دوربین آنالوگ با کیفیت متوسط شما خواهید توانست فعالیت افراد را تا ۱۰متری به خوبی شناسایی کنید.

برد دید دوربین مداربسته آنالوگ

منبع: Faragostar

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code