دوربین مداربسته جاسوسي خانگي

یکی از مهم ترین اصول زندگی بحث امنیت است چرا که انسان همیشه در زندگی به دنبال ایجاد آرامش است و این آرامش هرگز بدون ایجاد امنیت معنا پیدا نمی کند. امنیت در تمام حوزه های زندگی و در قبال تمام مسایلی که جان و مال افراد را تهدید می کنند امری بسیار مهم و غیر قابل انکار است. این اهمیت، هم در فضاهای مسکونی و هم در محیط های تجاری کاملا قابل درک است. درست است که نرخ جرم و سرقت بالاست، ولی تکنولوژی مدرن به کمک افراد آمده و سیستم های نظارتی دوربین های مداربسته می توانند ارتکاب جرم را به میزان چشم گیری کاهش دهند. در صورت بروز خرابکاری، امکان مشاهده صحنه جرم و شناسایی مجرمان توسط دوربین مدار بسته فراهم شده است.

دوربین مداربسته جاسوسي خانگي

در طی سالیان گذشته دوربین های مداربسته به شکل مخفی، قیمت بالایی داشته و در دسترس عموم قرار نداشتند. امروزه این نوع از دوربین ها با کیفیت و کارایی بالا و با قیمتی مقرون به صرفه در بازار عرضه شده اند. از این رو هر کسی می تواند دوربین مداربسته جاسوسی خانگی را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهد. این نوع از دوربین ها را می توان در ساختمان های مختلف و با اهداف متنوع نصب کرد. در این مقاله منحصرا به کاربرد خانگی این دوربین ها پرداخته می شود.

دوربین مداربسته جاسوسي خانگي

خرابکاران می توانند دوربین های مداربسته خانگی که به شکل آشکار نصب شده اند را شناسایی کرده و با ترفندهای مختلف، آن را از کار بیندازند (پوشاندن جلوی لنز دوربین به طرق مختلف و یا شکستن آن). اکثر دوربین های مداربسته مخفی، به شکل بی سیم بوده و نصب آسانی دارند. این دوربین ها را بدون محدودیت می توان در هر جایی از خانه قرار داد و خلافکاران قادر به شناسایی و تخریب آن نخواهند بود. در پاراگراف زیرتعدادی از آمارهای مربوط به جرم، جنایت و سرقت را از منازل مسکونی در کشور آمریکا مطالعه می کنید:

 • آمار جرم و سرقت از ساختمان های مسکونی
 • روزانه در ایالات متحده آمریکا، تعداد 4300 سرقت انجام می گیرد.
 • ارزش مالی این سرقت ها در یک سال به 1.6 میلیون دلار می رسد.
 • حدود 72 درصد از کل سرقت ها در املاک مسکونی رخ می دهد.
 • مقدار میانگین پول از دست رفته هر فرد، از 2.120 دلار به 2.316 دلار افزایش یافته است.
 • در 58% موارد، سارقین به سختی وارد منزل مسکونی شده اند.

به علت عدم وجود شواهد فیزیکی و یا فیلم های نظارتی، پلیس تنها 13 درصد از سرقت های گزارش شده را حل می کند (تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته در تحقیقات پلیس بسیار کارگشا هستند).

دوربین مداربسته جاسوسي خانگي

از کاربردهای دیگر دوربین مداربسته خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحت نظر قرار دادن پرستار کودک در خانه. .
 • نظارت بر رفت و آمد افراد متفرقه بر منزل مسکونی و فعالیت آن ها
 • امکان نظارت بر محیط خانه از راه دور و انجام سریع اقدامات لازم در صورت بروز حادثه
 • تحت نظر قرار دادن فعالیت های مشکوک
 • و…

دوربین مداربسته جاسوسي خانگي

لازم به ذکر است دوربین مدار بسته مخفی، علاوه بر مشاهده و کنترل محیط در روز، در طول تاریکی شب‌‌ ها نیز باید به محافظت و مشاهده می پردازند.

همان گونه که دیدید، نصب دوربین مدار بسته مخفی در خانه مزایا و کاربردهای فراوانی دارد و باعث افزایش امنیت جانی و مالی شما و عزیزانتان می شود. نکته ای مهم در مورد دوربین مداربسته جاسوسی خانگی وجود دارد که در پاراگراف بعدی بدان می پردازیم.

دوربین مداربسته جاسوسي خانگي

نکته مهم

گزارش هایی وجود دارد که افراد پس از گذشت مدتی از اسباب کشی به یک خانه جدید، از وجود دوربین مدار بسته مخفی در آن مطلع شده اند. در واقع صاحب قبلی خانه و یا افراد متفرقه، با اهداف سو اقدام به بکارگیری دوربین مدار بسته در آن ساختمان کرده اند. خانه یک فضای شخصی است و این فضای خصوصی هرگز نباید توسط افراد متفرقه، نظارت شود. این اقدام غیر قانونی بوده و شخص خاطی باید تحت مجازات قرار گیرد.

دوربین مداربسته جاسوسي خانگي

به منظور جلوگیری از سواستفاده های احتمالی، به شما توصیه می کنیم قبل از اسباب کشی به خانه جدید، تمام زوایای مختلف آن را با دقت تمام بازرسی کنید و از عدم وجود دوربین مدار بسته مخفی و جاسوسی اطمینان حاصل کنید. دوربین مدار بسته مخفی می تواند در شکل های مختلف مثل ساعت رومیزی، ساعت دیواری، سیستم اعلام حریق، دستگاه تهویه هوای مطبوع، لامپ، چراغ های هالوژنی و … بوده و استتار داده شود. دریچه کولر نیز از نقاطی است که احتمال نصب دوربین مدار بسته مخفی در آن وجود دارد

منبع: Faragostar

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • *

  code