دلایل عوض کردن دوربین هاي آنالوگ به شبکه

دلایل عوض کردن دوربین هاي آنالوگ به شبکه

در دنیای امروز استفاده از دوربین‌های مدار بسته بسیار همه‏‌گیر شده است به نحوی که در بسیاری شرایط راه‌اندازی و بهره‌برداری از سیستم‌های دوربین مدار بسته به یکی از ابزارهای قابل اطمینان و کاربردی جهت برقراری امنیت، آرامش و پیش‌گیری از وقوع جرم تبدیل شده است. سال‌هاست که دوربین‌های مدار بسته پای خود را از کارخانه‌‏ها، انبارها و اماکن نظامی فراتر گذاشته و وارد خیابان‌‏ها، اماکن تجاری، مراکز خرید و خانه‌هایمان شده‌‌‌اند.

در مقابل، سرعت مهاجرت از دوربین‏‌های آنالوگ و DVR ها به دوربین‏‌های IP و NVR متناسب با سرعت همه گیر شدن این صنعت نیست. البته در سال‌های اخیر با روندی روبه رشد شاهد استقبال از تکنولوژی جدیدتر دوربین مدار بسته مبتنی بر IP هستیم و فواید و مزایای دوربین‏‌های IP و NVR نسبت به دوربین‏‌های آنالوگ و DVR ها بر شدت و سرعت این استقبال خواهد افزود.

دلایل عوض کردن دوربین هاي آنالوگ به شبکه

 

چرا شرکت‌های تولیدکننده و مصرف‌کنندگان باید از دوربین‏‌های آنالوگ و DVR ها به دوربین‌‏های IP و NVR مهاجرت کنند؟

 1. پیشرفته بودن دوربین‌های IP و NVR

 2. زمان آن فرا رسیده که سیستم‌های دوربین آنالوگ با کیفیت پایین و DVR ها به پایان عمر خود فکر کنند. دلایل مهمی برای این واقعه وجود دارد. دوربین‌های IP و NVR ها با وجود قیمت‌های رقابتی، امکان استفاده از دیسک سخت پیشرفته با یک سیستم پشتیبان که معمولا به عنوان RAID (آرایه‌ای از دیسک‌های مستقل) شناخته می‌شود را فراهم می‌کنند. با استفاده از RAID، اطلاعات در سراسر هاردهای مختلف توزیع می‌شود. اگر یک دیسک معیوب شود، فایل‌ها بر روی دیسک سخت دیگری پشتیبان گرفته شده است و می‌توانیم مطمئن باشیم که اطلاعات محفوظ خواهند ماند.

  علاوه بر موارد فوق، هزینه‌های تعمیر و نگهداری مورد نیاز برای پشتیبانی از سخت‌افزارهای ویدئویی قدیمی این نیاز را به وجود می‌آورد که سیستم دوربین مدار بسته خود را ارتقا دهیم و چه خوب که این ارتقا مهاجرتی به سوی دوربین‏‌های IP و NVR باشد. متاسفانه تصور غلط این است که دوربین‌های IP و NVR گران‌تر از سیستم‌های آنالوگ و DVR است. ممکن است در ابتدا این فرض درست باشد اما سیستم NVR نه تنها می‌تواند نیازهای نظارت تصویری کاربر را مدیریت کند، بلکه می‌تواند به عنوان کلیدی برای رفع نیازهای ذخیره‌سازی داده‌ها عمل کند و همچنین امکان نظارت تصویری از راه دور را نیز فراهم سازد.

  دلایل عوض کردن دوربین هاي آنالوگ به شبکه

 3. امکانات جدید دوربین‌های IP و NVR

 4. یک تصور غلط رایج این است که تاسیسات مبتنی بر NAS (شبکه ذخیره‌سازی متصل به شبکه) بسیار پیچیده‌تر از DVR است. این تصور شاید در گذشته درست باشد، ولی سازندگان به تازگی ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی مانند universal plug-and-play را توسعه داده‌اند تا نصب NVR را به سادگی امکان‌پذیر سازند. علاوه بر این، امروزه تمرکز اصلی تولید‌کنندگان بر روی اصلاح طراحی‌ها با هدف سهولت در نصب و راه‌اندازی محصولات می‎باشد.

  دلایل عوض کردن دوربین هاي آنالوگ به شبکه

 5. هزینه کمتر برای تبدیل به دوربین‏‌های IP و NVR

 6. از آنجا که بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌ها و مراکز خرید بزرگ در حال حاضر یک سیستم آنالوگ دارند و می‌خواهند با کمترین هزینه سیستم موجود خود را به حداکثر قابلیت برسانند، تولید‌کنندگان دوربین‌های مدار بسته، راه‌حل‌هایی مانند رمزگذارها (Encoder/decoder) را برای پشتیبانی از محیط‌های ترکیبی (آنالوگ/دیجیتال) ایجاد کرده‌اند. ویدئو انکدر یا ویدئو سرور امکان ادغام سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ و دیجیتال موجود را با سیستم تصویربرداری تحت‌ شبکه فراهم می‌سازد. ویدئو انکدر نقش بسزایی در صنعت دوربین مدار بسته ایفا می‌کند چرا که وقتی قرار است تعدادی دوربین مدار بسته آنالوگ مورد استفاده قرار گیرند، این دستگاه به کاربر اجازه می‌دهد به جای دور انداختن تجهیزات آنالوگ موجود (مانند دوربین‌های تصویربرداری آنالوگ و کابل دوربین) از مزیت‌های انتقال تصاویر تحت‌ شبکه بهره ببرند.

  نحوه عملکرد ویدئو دیکدر بدین صورت است که تصویر و صدا دیجیتال حاصل از یک ویدئو انکدر یا دوربین شبکه را به صورت سیگنال‌های آنالوگ رمزبرداری می‌کند تا بعدا بتوان از آن در مانیتورهای آنالوگ همچون تلویزیون معمولی و سوئیچ‌های تصویر استفاده کرد. کاربرد معمول این دستگاه در فروشگاه‌های بزرگ است جایی ‌که مصرف‌کننده شاید بخواهد مانیتورهای قدیمی را در فضاهای عمومی در اختیار داشته باشد و محل تحت کنترل دوربین مدار بسته باشد. زمانی که اجزای سیستم آنالوگ شروع به معیوب شدن و رسیدن به پایان عمر خود می‌کنند، کاربران می‌توانند هر یک از اجزای معیوب را به یک دوربین IP و سیستم NVR ارتقا دهند. این روش ترکیبی باعث به حداقل رساندن سرمایه‌گذاری‌های اولیه مصرف‌کنندگان و فراهم نمودن انعطاف‌پذیری برای ارتقای نظارت تصویری آن‌ها در طول زمان می‌شود.

  دلایل عوض کردن دوربین هاي آنالوگ به شبکه

 7. مدیریت در دوربین‌های IP و NVR

 8. قابلیت مدیریت، دسترسی و مشاهده فایل‌های ویدئویی از هر مکان در جهان از طریق برنامه‌های تلفن همراه و ابرهای اینترنت (با فرض اتصال به اینترنت) یک مزیت قابل توجه از یک راه‌حل ذخیره‌سازی نظارت تصویری مبتنی بر IP است، مزیتی که دوربین‏‌های IP و NVR را به رخ دوربین‏‌های آنالوگ و DVR می‌کشاند.

  دلایل عوض کردن دوربین هاي آنالوگ به شبکه

 9. کیفیت مناسب دوربین‌های IP و NVR

دوربین‌های امنیتی مبتنی بر IP با کیفیت بالا و قیمت مناسب و رقابتی در بازار موجود است. این دوربین‌ها وضوح بهتر و زاویه دید وسیع‌تری داشته و تصاویر را بسیار دقیق و با کیفیت ارائه می‌کنند.

دلایل عوض کردن دوربین هاي آنالوگ به شبکه

منبع: Faragostar

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • *

  code